Aktivity

GD2D + PD3D fresh AIR by PureAustrianDesign

Čerstvý dizajn z Rakúska sa predstaví vo Výstavnom a informačnom bode Satelit na výstave GD2D+PD3D fres AIR by PureAustrianDesign.
 
Vernisáž 8. október (streda) o 18,00
Trvanie výstavy 9. – 26. október 2008

Čaká nás veľa čerstvého vzduchu a síce v podobe závanu „dizajnérskeho“ vetra z Rakúska.
„GD2D + PD3D, fresh air by PureAustrianDesign“ je názov putovnej výstavy, ktorá sa začína v Bratislave a prináša vynikajúce, nezvyčajné a zvláštne práce súčasného grafického a produktového dizajnu z Rakúska. Na jej trase je 20 staníc v známych dizajnových galériách, na výstavných plochách a v rakúskych kultúrnych fórach. Prvý čerstvý vzduch z oblasti rakúskeho dizajnu zavanie v Bratislave, kde vo Výstavnom a informačnom bode Satelit Slovenského centra dizajnu 8. októbra o 18:00 padne štartovací výstrel na dlhú púť.

Výstava GD2D + PD3D, fresh air by PureAustrianDesign ukazuje esenciu dnešného rakúskeho dizajnu – videného očami kurátorov z dizajnérskeho štúdia JULAND* Barcelona Vienna, iniciátorov rakúskej dizajnovej platformy PureAustrianDesign, ktorí sa podpísali pod koncepciu a architektonické riešenie výstavy, ako aj produktového dizajnéra Stefana Moritscha, bkm design working group, ktorý je zodpovedný za výber exponátov z oblasti produktového dizajnu.

GD2D + PD3D je vzorec, ktorý umožňuje zlúčiť súčasný grafický a produktový dizajn z Rakúska a prezentovať ho ako „vzdušnú“ záležitosť. Obe disciplíny vychádzajú na scénu s prostriedkami, ktoré preverujú nové prezentačné možnosti s cieľom zblížiť tieto dve polia dizajnu vyjadrujúce sa rôznym spôsobom.

GD2D – grafický dizajn
GD2D ukazuje súbor prác rakúskych grafických dizajnérov, ktorých výrazové formy majú vplyv na aktuálne trendy vo vizuálnej komunikácii v Rakúsku i zahraničí. Veľkú rozmanitosť a vysokú kvalitu rakúskeho grafického dizajnu prezentujú ilustrácie a práce z oblasti corporate design, typografie, publishing a promotion.

GRAFICKÝ DIZAJN                                                 
Alva Unger, Atzgerei, Bela Borsodi, Buchegger, Denoth, Feichtner, Büro X, Christof Nardin
Cordula Alessandri, Dasuno, David Mascha, Grafisches Buero, Ichiban, Jung von Matt/Donau
Kasimir Reimann, Londonwien , Marcus Sterz, Marion Mayr, Matthias Ernstberger
Matthias Fuchshuber, Moodley, Nik Thoenen, Nikolaus Schmidt, Paul Busk, Sabine Lorenz
Skot, Stefan Sagmeister, Tina Frank, Walking Chair

PD3D – produktový dizajn
Výber produktov naproti tomu ukazuje jasný profil jedinej kategórie: rakúskej „kráľovskej disciplíny“ – stoličky. Čo sa pred vyše sto rokmi začalo kaviarenskými stoličkami bratov Thonetovcov, dnes pokračuje v celom rade rôznych návrhov stoličiek, ktoré v sebe v rôznych podobách a stvárneniach nesú vysokú kvalitu a inovačnosť vtedajška a vzbudzujú záujem na medzinárodných dizajnérskych pódiách dneška.

PRODUKTOVÝ DIZAJN
bkm design working group, Eoos, for Use, Friedrich Kiesler, Herrmann Czech, Hussl
Martin Mostböck, Rainer Mutsch

Počas výstavy sa bude konať súťaž o stoličku od firmy Bene!!! Každý návštevník, ktorý vyplní lístoček má možnosť získať krásny kus nábytku. Žrebovanie sa uskutoční v posledný deň výstavy 26. októbra 2008.

Kontakt:
Slovenské centrum dizajnu
Daša Dúbravová
dubravova@sdc.sk
+421 918 110 247

Tlačový kontakt
press@pureaustriandesign.com                                                       

JULAND BarcelonaVienna
Bergsteiggasse 14-16/2/14
1170 Wien
Tel.  + 43 1 407 5968 - 12
Fax. + 43 1 407 5968 - 77