Aktivity
Picked 08: "iFlame & Blueprint"

Slovenské centrum dizajnu vás srdečne pozýva na výstavu značky Hand Picked, ktorá predstaví svoje najnovšie kolekcie šperkov.

Trvanie výstavy: 25. 7. – 29. 8. 2008

Vernisáž: 25. 7. (piatok) o 19,00

Vo výstavnom a informačnom bode Satelit sa v letnej sezóne predstaví bratislavským divákom slovenská spoločnosť Hand Picked, ktorá vytvára originálne šperkárske kolekcie. Ide o vôbec prvú prezentáciu tejto značky na Slovensku. Zahŕňa kolekciu iFlame, ako aj najnovšiu kolekciu Blueprint, ktorá je inšpirovaná slovenským folklórom a tradičnou ornamentikou modrotlače v netradičných materiálových vyhotoveniach a kombináciách ako striebro, zlato, acryl, drevo, perly, Swarovského kryštály, atď.  Na výstave bude zhruba 50 šperkov (brošne, náhrdelníky, náušnice, náramky).
Za značkou Handpicked je hlavne Lucia Ganzer, slovenská šperkárka, ktorá v roku 2001 absolvovala odbor Kov a Šperk na VŠVU v Bratislave. Neskôr odišla do Rakúska, kde pracovala v rôznych ateliéroch a pre rôzne značky.

Značka Hand Picked vznikla v r. 2007 a v preklade znamená "ručne vybrané", "ručne prebrané". Koncepcia tvorby šperkov je založená na tradičných remeselných inšpiráciách  - už existujúcich, ale transformovaných do nového a inovatívneho, tvarovo aj koncepčne moderného štýlového prejavu. Rovnako je prioritou kvalita.
Šperky sú z najkvalitnejších tradične zaužívaných, ale aj nových materiálov spracovaných modernými technológiami (CNC fréza), ale aj remeselnými zlatníckymi technikami. Charakterizuje ich funkčná dekoratívnosť a hľadanie nových, nezvyčajných, nápadných ale zároveň praktických riešení. Značka Hand picked tvorí sezónne kolekcie aj solitéry, ale spolupracuje aj s inými módnymi značkami. Jej ambíciou je presadiť sa rovnako na domácom ako aj svetovom trhu (Paris Premiere Classe, London Fashion week). Pri tvorbe kolekcií úzko spolupracuje s programátorom Jozefom Némethom.

Na vernisáži budú hudobnými hosťami: Tomáš Honek a Lucia Kopšová.
Súčasťou výstavy je video prezentácia.

Lucia Ganzer

Narodená 2. 5. 1975 v Bratislave.
V roku 2001 absolvovala magisterské štúdium odbor Kov a Šperk na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave V rokoch 1993-96  študovala pod vedením Prof. Antona Cepku, neskôr prof. Karola Weisslechnera. V roku 2000 začala pôsobiť vo Viedni, kde pracovala vo firme Otto Bocck/ Silicon Hause na svojej diplomovej práci „Šperk ako funkčná súčasť ľudského organizmu“.
Od roku 2001 žije a pracuje vo Viedni. Začala v Galerii Stoss im Himmel  v rokoch 2001-2003, kde sa tom čase podieľala na všetkých spoločných aktivitách a výstavách galérie. Od roku 2003 pracovala po boku majstra zlatníka Christiana Köhlera. Pre značku Florian Ladstatter začala pracovať v roku 2005 a v rámci tejto spolupráce boli vytvorené aj modely pre kolekciu jar - leto 2007 návrhára Husseina Chalayana. V roku 2006 založila na Slovensku spoločnosť Hand Picked, s.r.o., ktorá až do roku 2008 produkovala a vyrábala pre značku Florian. V roku 2008 sa Hand Picked stal samostatnou značkou a prichádza na trh so svojou prvou vlastnou kolekciou jeseň – zima 2008 s názvom iFlame. Okrem rozvíjania vlastnej značky sa naďalej venuje produkcii a tvorbe pre iné svetové módne značky.