Aktivity
Zážitok zo stolovania

Slovenské centrum dizajnu predstavuje bratislavskému publiku podstatnú časť výstavy zameranej na kultúru stolovania, ktorá mala premiéru v Nitre na veľtrhu Nábytok a bývanie 2008 v rámci pravidelnej výstavy Fórum dizajnu.
Na výstave sú sústredené malé stolovacie predmety – taniere, misy, poháre, vázy, koreničky z keramiky, porcelánu, skla, kovu a dreva, ako aj niekoľko nápadov, ako využiť textil pri stolovaní. Ide o predstavenie autorov, ktorí sa profesionálne venujú nábytkovému dizajnu aj interiérovým doplnkom, a drobné stolovacie predmety považujú tiež za súčasť interiéru. Stolovacie prvky sú veľmi inšpiratívne predovšetkým v obsiahlej kolekcii študentských prác, ktoré využívajú nové nápady, vtip, zveličenie, aby zaujali, pobavili a osviežili.
Každoročne sa v Nitre udeľuje cena Slovenského centra dizajnu, ktorá je aj súčasťou bratislavskej výstavy. Tohtoročnú cenu získal mladý dizajnér Cyprián Koreň za stoličky a stolík Trampolino. Porota na tejto kolekcii ocenila vtipné využitie materiálu na veľkoplošnú reklamu v kombinácii s antikorovou konštrukciou, čím vznikla ľahká viacúčelová stolička do interiéru aj exteriéru. Dizajnér o vzniku tejto kolekcie hovorí: „Mojou ideou bolo jednoducho meniť „poťah“ stoličky a vynechať pevnú nosnú časť. Sedaciu a opieraciu časť tvorí vlastne poťah bez pevného sedáku ako pri napr. čalúnenom nábytku. Výhodou materiálu na veľkoplošnú tlač sú dobré pevnostné parametre –  pri tlači sa napína, vydrží aj rôzne poveternostné podmienky a ťah, druhou výhodou je to, že sa dezén dá meniť podľa charakteru interiéru (exteriéru).“

Vystavujúci dizajnéri.
Peter Bližnák, Miroslav Debnár, Zdeno Hogh, Patrik Illo,
Cyprián Koreň, Júlia Kunovská, Ivica Markovičová, Šimon Mišurda, Petr Šipoš, Yannick Terray,Tibor Uhrín
Vystavujúci výrobcovia
Amidesign, s. r. o., Kremnica, Rona, a. s, Lednické Rovne
Vystavujúci študenti:
Ján Bahleda, Lenka Révaková, Juraj Tomčík (TU Zvolen)Martin Bu, Samuel Rihák, Lucia Fabiánová, Markéta Nováková, Eva Srníková, Monika Toporová, Stanislava Wagnerová, Danica Balgavá, Lucia Bartková, Andrea Zendeková,Hana Blažejová, Veronika Kostková, Zuzana Šišovská, (VŠVU Bratislava)
Silvia Bárdová, Júlia Dologová, Lucia Jarošová, Michaela Podolanová (TU Košice)
Ondrej Aľušík, Porubič Sanja (STU Bratislava)
Rado Adamek            , Lucia Šupolová (ŠÚV J. Vydru, Bratislava)

Súčasťou výstavy sú videoprezentácie :
Catering, projekt študentov Ateliéru industrial dizajn VŠVU, v spolupráci s firmou Polytrade CE, s. r. o., TU Zvolen, ŠÚV Bratislava, TU Košice

K výstave bola vydaná skladačka a plagát.